Gdy dopadnie kontuzja...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubuskie Centrum Walki KRAV MAGA Strona Główna :: Forum Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysiek_B

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 10:49 am    Temat postu: Gdy dopadnie kontuzja... Odpowiedz z cytatem

No właśnie.

Dopadła mnie kontuzja. Nic specjalnego. Na jednym z treningów dostałem strzał w kolano. Na samym treningu było ok. Problem pojawił się 3 dni później. Kolano spuchło jak bańka. W chwili obecnej po wzmożonej kuracji farmakologicznej opuchlizna zeszła. Jednak lekarz nie zostawił cienia wątpliwości. W tym miesiącu mogę o treningach zapomnieć.

I tu pojawia się główne pytanie.

Co w takiej sytuacji?

Przychodzić na trening "popatrzeć" jak inni się pocą i przynajmniej "obejrzeć" czego trening dotyczył, czy darować sobie wizyty a na salę wrócić w pełni sprawnym?

Pozdrawiam.
Krzysiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żuber

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak nie mogłem ćwiczyć, to przychodziłem i patrzyłem. Jak miałem oczywiście możliwość Mad
Powrót do góry
Dariusz W.

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bede tutaj pisal jak duzo i jak ciezkie kontuzje przeszedlem, bo pisalbym do rana, tym bardziej ze praktycznie ciagle jestem doswiadczany urazami, ze wzgledu na intensywnosc i podejscie do wlasnych treningow.

Nie bede w tej kwestii dawal rad, bo to indywidualna sprawa kazdego z osobna, moge jedynie powiedziec, co ja robie w takich sytuacjach:

- skrecone kolano? Trenuje rece!
- wybite kciuki? Trenuje kopniecia!
- zerwane miesnie grzbietu? Jade na seminarium z zeszytem!
- pekniete zebra? Siedze, a w rece Powerball,
- uszkodzone czesci ciala lecze i zawsze delikatnie je trenuje, aby goily sie w minimalnym ruchu, i aby nie zrosly sie na tzw. przykurczu. Idea
- jezeli cos nie jest zlamane czy zerwane, nie jest to kontuzja.

Nie ma takiej sily, ktora powstrzymalaby mnie od treningu Wink

A propos: 10 lat temu, po kontuzji odcinka krzyzowo-ledzwiowego, lekarz powiedzial mi, ze moja przygoda ze sportem wlasnie sie skonczyla. Smile

Krzysiek, widze cie na nastepnym treningu, chocby z zeszytem na lawce! Pozdr.
Żuber

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PowerBall - Fajna sparawa też posiadam i polecam Surprised
Powrót do góry
Ewelina :*

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 4:55 pm    Temat postu: Re: Gdy dopadnie kontuzja... Odpowiedz z cytatem

Krzysiek_B napisał:

Dopadła mnie kontuzja... lekarz nie zostawił cienia wątpliwości...w tym miesiącu mogę o treningach zapomnieć.

Co w takiej sytuacji?
Przychodzić na trening przynajmniej "obejrzeć" czego trening dotyczył, czy darować sobie wizyty a na salę wrócić w pełni sprawnym?
Krzysiek.

Powiem Ci Krzysiu krótko: zadajesz retoryczne pytania!!!A z resztą trener już Ci to uświadomił... I masz niesamowitego farta skoro masz możliwość chociaż być obecnym na treningu Rolling Eyes
Ja niestety tego szczęścia do tej pory nie miałam Crying or Very sad ...dopiero w czwartek zjawie się aby, jak to ująłeś "popatrzeć" Confused
Szczerze mówiąc kontuzja nie jest w stanie mnie zatrzymać w domu ale inne problemy zdrowotne niestety tak Crying or Very sad

Pozdrawiam gorąco, a Tobie Krzysek szybkiego powrotu do sprawności Wink
Lolek

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem
Mianowicie piszczel jest pokiereszowany (długa historia) mam wykruszony kawałek kości wdał się stan zapalny wyleczyłem go i niezwłocznie na trening co się okazało przy kopnięciu sprawia ból (ok niema nic za darmo!!!!) lecz kiedy kopie lowkickiem piszczel sprawia mi ból którego nie mogę znieść. Znalazłem tymczasowe rozwiązanie ochraniacz na golenie na treningu pomaga ale co na ulicy w razie konfliktu odruchowo kopne i koniec walki jakieś rady ?? będę wdzięczny
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Pablo

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek napisał:
Mam problem
Mianowicie piszczel jest pokiereszowany (długa historia) mam wykruszony kawałek kości wdał się stan zapalny wyleczyłem go i niezwłocznie na trening co się okazało przy kopnięciu sprawia ból (ok niema nic za darmo!!!!) lecz kiedy kopie lowkickiem piszczel sprawia mi ból którego nie mogę znieść. Znalazłem tymczasowe rozwiązanie ochraniacz na golenie na treningu pomaga ale co na ulicy w razie konfliktu odruchowo kopne i koniec walki jakieś rady ?? będę wdzięczny
Pozdrawiam Smile

Zadaj sobie pytanie- jak często masz konfrontacje na ulicy?
Na treningach poprostu używaj ochraniaczy. Pozwoli Ci to na doleczenie golenia i aktywny udział w treningach co chyba jest najważniejsze, bo jeśli nie będziesz trenował to nawet zdrowy goleń na ulicy na niewiele sie zda Smile
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Lolek

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda dzieki za pomoc
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubuskie Centrum Walki KRAV MAGA Strona Główna :: Forum Techniczne Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: