Trening wytrzymałościowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubuskie Centrum Walki KRAV MAGA Strona Główna :: Forum Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lynch

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 3:21 pm    Temat postu: Trening wytrzymałościowy Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie. Byłbym wielce wdzięczny za udzielenie kilku wskazówek co do treningu wytrzymałościowego.

Wszystko w zakresie cwiczeń na siłowni oraz w domu.

Pozdrawiam.
Hozak

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 6:27 pm    Temat postu: Re: Trening wytrzymałościowy Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo.. a na pewno moja wiedza jest o wiele uboższa od zaawansowanych kraverów to najlepszy trening wytrzymałościowy to trening prowadzony w trybie INTERWAŁOWYM tzn: dane ćwiczenie dajmy na to bieg bokserski wykonywany przez okolo minute w maksymalnym tepie, potem nastepuje przerwa na okolo 2 minuty podczas ktorej wykonujemy to samo cwiczenie tyle ze nieco wolniej. Takich serii ćwiczeniowych powinno być około 5 (wszystko zależy od tego na jakim poziomie wytrenowania jesteś). Warto jednak pamietać (taka rada z fizjologicznego punktu widzenia Cool ) że intensywny trening trwający 2 tygodnie poprawia nasze wyniki o około 40% (dotyczny szczególnie osób na niskim poziomie wytrenowania) jednakże dla osoby wytrenowanej trening te może poprawić nasze osiągi w małym zakresie dlatego nie warto sie zrażać niepowodzeniami:PP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sociopath

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 3:33 pm    Temat postu: Kilka porad Odpowiedz z cytatem

Mam dla Ciebie kilka porad:

1) Jak kolega nadmienił trening interwałowy jest bardzo dobry. Są różne rodzaje treningu interwałowego, poszukaj po necie to się dowiesz. Ja polecam "ostre ciągnięcie", czyli biegniesz na luzie po lesie przez 60 sekund, po czym "ciągniesz na maksa" przez 10 sekund potem zwalniasz biegniesz dalej wolnym tempem. Po minucie powtarzasz i tak do oporu aż jęzorem będziesz orał glebę.

2) Trening siły. Jest dużo ćwiczeń na siłę. Polecam lekturę Pavel Tsatsouline, trener Specnazu i jednostek SWAT. Daje rady jak ćwiczyć ciężarem własnego ciała, a więc i w domu bez żadnego żelastwa.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubuskie Centrum Walki KRAV MAGA Strona Główna :: Forum Techniczne Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: