Trening w silowni
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubuskie Centrum Walki KRAV MAGA Strona Główna :: Forum Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dariusz W.



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 58

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 7:36 pm    Temat postu: Trening w silowni Odpowiedz z cytatem

Aby nie zbaczac z tematu w innych watkach {trening w domu}, proponuje kontynuowac temat silowni, w tym dziale.
_________________
"W silowni wycwiczysz miesnie ale nie jaja. Je albo masz albo nie. Le Baner"


Ostatnio zmieniony przez Dariusz W. dnia Wto Sty 29, 2008 8:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz W.



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 58

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lynch napisał:
1. Prawidłowy trening (piramidalny), w takim razie zglosze sie po niego w sekcji Cool
2. Jak wspomnialem najwiecej pracuje nad plecami, barkami i klatą jesli chodzi o korpus, a i oczywiscie nogi
3. Codziennie jedzenie wzbogacam o produkty bogate w bialko i weglowodany jak np. mleko i kaszka codziennie na kolacje Cool
4. Ostatnio miałem gajner, bogaty w wiele wartosci energetycznych.
5. Odpoczynek, no coz z tym bywa roznie, w weekend wypoczywam, ale gorzej w tyg kiedy np mam do szkoly na 7 a musze wstac o 6 Crying or Very sad

Na szczescie nie brakuje mi sily i wytrzymalosci - jedne z najwazniejszych rzeczy Twisted Evil


Lynch, chyba nie zrozumielismy sie troche w punkcie 2, w ktorym mowilem o odkrywaniu ktore cwiczenia sa wlasciwe dla TWOJEJ BUDOWY ANATOMICZNEJ.
Wyrozniamy 3 typy budowy:
- endomorf
- mezomorf
- ektomorf
Po tym co napisales wczesniej, wnioskuje iz twoim typem budowy jest ektomorf {zwany takze hardgainerem}, i pod ten typ budowy powinienes dostosowac swoj trening. Krotkie rady:

- w danym dniu treningowym angazuj tylko 1-2 grupy miesniowe,
- dana czesc ciala trenuj tylko raz w tygodniu,
- trenuj intensywnie ale krotko, ok. 45min.
- w kazdym kolejnym treningu zwiekszaj ciezar,
- spozywaj suplementy bogate w weglowodany np. TREC MASS XXL
- spij minimum 6-7 godzin,

I to byloby na tyle, a traz biegnij na trening, aby moje wypociny nie poszly na marne! Smile
_________________
"W silowni wycwiczysz miesnie ale nie jaja. Je albo masz albo nie. Le Baner"


Ostatnio zmieniony przez Dariusz W. dnia Sro Sty 30, 2008 2:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lynch



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 13

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za rade trenerze, teraz widze jakie bledy popelnialem na silowni Cool
_________________
BÓG HONOR OJCZYZNA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kane



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam podobny problem do poprzednika.(wręcz odwrotny)
Mam 174 i waze 73 kg, wiec jaki trening na silowni powinienem zastosowac w celu uzyskania jak najlepszych efektow. Podobnie jak poprzednik z silą nie mam problemu, lecz z budowa ciala jest juz gorzej Very Happy
_________________
Live free or die hard
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz W.



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 58

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musimy pamietac, ze nie zawsze w ocenie swoich postepow w silowni powinnismy sie kierowac stosunkiem wzrostu do wagi. Wazna jest tutaj takze tzw. struktura miesnia, definicja lub konkretny cel treningu.
I tak w sytuacji ktora podaje Kane: wzrost-174 , waga- 73 :

- dla przecietnego, wlasciwie rozwijajacego sie czlowieka, jest to wlasciwy stosunek wzrostu do wagi,
- dla kulturysty w fazie budowania masy - waga za mala,
- dla w/w kulturysty bedacego na maksymalnej rzezbie - waga moze byc ok { w zaleznosci oczywiscie od kategorii wagowej w ktorej startuje},
- natomiast sztangista dla przykladu, nie bedzie przykladal zadnej wagi do rzezby, dla niego istotna jest sila, ktora moze chciec osiagnac przy zachowaniu tej wagi, np. ze wzgledu na kat. wagowa w ktorej startuje.

Aby dac jakas rade, musze wiedziec jaki jest twoj cel treningu w silowni i co najwazniejsze, ty idac do silowni, musisz wiedziec czego chcesz i czy we wlasciwy sposob do tego podchodzisz:
- chcesz zwiekszyc maksymalnie mase nie dbajac o rzezbe?
- chcesz zostac przy tej wadze ale zrobic ladna rzezbe i definicje miesnia?
- chcesz zmniejszyc troche wage i postawic na maksymalna szybkosc i wytrzymalosc?
- co dla ciebie oznacza termin: NAJLEPSZY EFEKT TRENINGOWY?

W zaleznosci od wymagan, uklada sie odpowiedni program treningowy.
Tak naprawde najlepsze rady daje sie po ocenie wizualnej.
_________________
"W silowni wycwiczysz miesnie ale nie jaja. Je albo masz albo nie. Le Baner"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzesioCzesio



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko nio bo na przykład zdania są podzielone jedni mowią ze brzuch mozna ćwiczyć często nawet codziennie bo jest dobrze ukrwiony i szybko się regeneruje inni mówią ze dwa trzy razy w tygodniu nio i moze kuknie ktoś na moj plan treningowy
pon.- biceps brzuch
wtorek.- klata, brzuch
środa. - nogi, brzuch
czwartek,- plecy, bary
piątek.- biceps, brzuch
sobota.- nogi, triceps

z tym brzuchem to pewnie przesadzilem oczywiście niezapominam o ćwiczeniach aerobowych biegam, jezdze na rowerku i rozciągam się
a moj typ budowy to endomorf mam 180 cm i teraz 80 kg
_________________
upaść To Nie Porażka. Porażką Jest Się Nie Podnieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szedo



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 10
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja chciałem zapytać czy pompki można robić codziennie bo zacząłem pompować od miesiąca i od 10 pompek teraz robie 90 za jedna seria a z tego co mi kolega mówił to dosyć niszczy stawy. I czy brzuszki powinno sie codziennie robić?? z góry dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz W.



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 58

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szedo, zarowno pompki jak i brzuszki mozesz robic codziennie - zwlaszcza brzuszki!
Jezeli chodzi o pompki to nie stawami bym sie przejmowal {bo przy wlasciwej rozgrzewce nie bedzie problemow}, a wlasciwym i rownomiernym rozwojem wszystkich grup miesniowych.
Mialem kiedys w wojsku kolege, ktory robil naraz 1000 pompek, bo mial na tym punkcie konika i robil je codziennie ale reszte miesni zaniedbal i naprawde wygladal jak przygarbiona pokraka i co ciekawe, wcale nie byl silny Rolling Eyes
Jezeli cale cialo rozwijasz rownomiernie, to katuj pompki do woli, pamietajac jednak aby co trening zmieniac uklad rak {rodzaj pompek}, tak aby nie przyzwyczajac miesni do jednego typu i tempa pracy Wink
_________________
"W silowni wycwiczysz miesnie ale nie jaja. Je albo masz albo nie. Le Baner"


Ostatnio zmieniony przez Dariusz W. dnia Wto Lut 05, 2008 1:35 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz W.



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 58

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzesioCzesio, najbardziej nie podoba mi sie twoj dobor grup miesniowych w czwartek i sobote...
Moja propozycja dla ciebie:
- w danym dniu, trenuj tylko dwie grupy miesniowe, najlepiej takie, ktore w swej pracy sa ze soba powiazane i zawsze jest to jedna duza i jedna mala grupa miesniowa:

- przyklad:

pon. klatka, triceps
wt. motyl, biceps
sr. przerwa - regeneracja
czw. barki,przedramie
pt. nogi,grzbiet
sob. cwiczenia dodatkowe, worki, tarcze, rozciaganie
ndz. przerwa - regeneracja

brzuch robisz kiedy chcesz, pamietajac jednak o tym, ze pracuje on takze, przy cwiczeniach na inne grupy miesniowe.

I jeszcze jedno: jezeli trenujesz jakis sport walki, to musisz uwzglednic te dni treningowe w w/w rozpisce i przegrupowac tak aby uniknac przetrenowania {przepalenia} miesni Exclamation
Jezeli jestes z naszej sekcji, to podejdz do mnie po rozpiske, w ktorej sa uwzglednione dni treningowe kravki.
_________________
"W silowni wycwiczysz miesnie ale nie jaja. Je albo masz albo nie. Le Baner"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzesioCzesio



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki podejde po rozpiske
_________________
upaść To Nie Porażka. Porażką Jest Się Nie Podnieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nowy Zg



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na moją stronkę z wszelkimi informacjami na temat siłowni dieta suplementy ćwiczenia itd to adres jej http://chomikuj.pl/Nitrobolon2 zapraszam :)
_________________
"vivere militare est"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy.Żary



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: Żary

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
chcialbym zapytac jak wlasciwie rozpoczac trening na silce z porannym treningiem w domu
waze okolo 65kg i mierze 184cm
[img]http://ifotos.pl/zobacz/fcf92_swxpap.jpg/[/img]
chcialbym zwiekszyc sile szybkosc i wytrzymalosc rowniez poza treningami KM (poczatkujacy od wrzesnia tego roku) w ktorych uczestnicze 2 razy w tygodniu + seminarium FCF ( 1 odbyte do tej pory)
przejdzmy do konkretow...

-w domu nie posiadam zadnego sprzetu treningowego (z kasy z 18 za miesiac chce wzbogacic mieszkanie o sprzety sprzyjajace rozwojowi krawki)
-przez 4 lata trenowalem zapasy (nieodpowiednia godzina treningow uniemozliwia mi dalszy rozwoj)

prosilbym o rozpiske treningowa:
-w domu rano moge poswiecic okolo 30-40 minut
-na silowni tak z uwzglednieniem treningow poza silownia (poniedzialek (trening zapasy (wraz z trenerem ucze grupe naborowa w gimnazjum gdzie sie nie przemeczam) wtorek trening KM piatek trening KM)
-silownie mam dostepna 6 dni w tygodniu

acha jeszcze jaka dieta i ewentualnie suplementy byly by wlasciwe
jesli potrzebne jeszcze jakies informacje to prosze pisac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dariusz W.



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 58

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Jeszcze do niedawna przygotowywaliśmy rozpiski na trening w siłowni w oparciu o tradycyjny trening piramidalny.
Taki trening jednak nie daje takiej siły, wytrzymałości i co najważniejsze - funkcjonalności jakiej oczekiwaliśmy pod kątem sportów walki.
Obecnie stosujemy rosyjskie metody zwiększania siły w oparciu o tzw. "drabiny" RKC i pracujemy głównie z odważnikami kettlebell + ew. sztangi w siłowni.
Byłeś na seminarium FCF więc zapewne poczułeś zalety takiego treningu.
Przykładowe rozpiski na siłę, masę i wytrzymałość mamy na tablicy w sali Centrum Kettlebell, więc możesz sobie pospisywać. Kolejny FCF 16.10. g.13:00 lub trening kettlebell w każdy wtorek i piątek o godz. 17:30.
Pozdrawiam.
_________________
"W silowni wycwiczysz miesnie ale nie jaja. Je albo masz albo nie. Le Baner"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy.Żary



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: Żary

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 4:51 pm    Temat postu: Re: Trening w silowni Odpowiedz z cytatem

na RKC nie moge chodzic z powodu treningu km odbywajacego sie w tym samym czasie
zobacze te rozpiske w centrum i najwyzej skonsultujemy sie po seminarium Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
happiebdaymeme



Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pią Paź 12, 2018 4:57 am    Temat postu: happy birthday meme pictures Odpowiedz z cytatem

Advocates hypothesize that images are a viral wonder that may develop by common choice in a way comparable to that of organic advancement. Images do this through the procedures of variety, transformation, rivalry, and legacy happy birthday meme pictures
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lubuskie Centrum Walki KRAV MAGA Strona Główna :: Forum Techniczne Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media